Sukienka na karnawał

Skoro mamy teraz czas karnawału trzeba się zastanowić jaka sukienka będzie najlepsza. Niezależnie gdzie taka impreza się odbywa zawsze dobrym wyborem będą sukienki koktajlowe. To udana estetyka, z której każda kobieta będzie zadowolona.

Charakterystyka

Sukienka koktajlowa pojawiła się w damskiej modzie po II wojnie światowej. Nazwa pochodzi od określenia coctail party, które określało nieformalne przyjęcia towarzyskie w godzinach popołudniowych trwające około dwie godziny. Nie było miejsc siedzących, cała impreza odbywała się na stojąco, a kobiety zakładały sukienki nieformalne określone następnie koktajlowymi.

Pierwszą sukienkę o takiej charakterystyce przygotował Dior. Kreacja była prosta, sięgała do połowy łydki. To on również jako pierwszy nazywa sukienkę koktajlową, przygotowaną na wczesny wieczór. W XX wieku prezentowano sukienki z rozkloszowaną spódnicą jako te przeznaczone do tańca. Inaczej niż w przypadku sukienki wieczorowej taka koktajlowa będzie krótsza, lżejsza i mniej wytworna niż suknia balowa. To kreacja, którą określić można jako skromniejszą. Zazwyczaj jest przygotowana ze szlachetnego, połyskującego materiału takiego jak atłas, satyna, tiul.

W latach 80-tych minionego wieku nieco inaczej zaczęto oceniać sukienki koktajlowe i były one traktowane jako takie kreacje, które nie miały już standardowej długości czy zdobień. Przede wszystkim to sukienki, które można określić mianem codziennej. Dzięki temu to propozycja uniwersalna, odpowiednia na różne okazje, które wymagają założenia stroju na wpół formalnego. Począwszy od wesela przez świąteczne rodzinne spotkania.

Cechy sukienki koktajlowej

Niezbyt rozbudowany dekolt, długość do kolana albo do połowy łydki. Dużo zależy do lokalnej mody, która może decydować o tym, jaka sukienka będzie najlepsza. Charakterystyczne będzie to, że odsłonięte są ramiona w takich sukienkach. Są tylko cienkie ramiączka, więc warto okryć je żakietem albo szalem.

Jaka sukienka na karnawał?

Jako, że mamy obecnie karnawał warto się zastanowić jakie sukienki karnawałowe są modne. Okazuje się, że tych propozycji atrakcyjnych nie brakuje. Sukienki koktajlowe to właśnie świetny wybór na wieczór karnawałowy w momencie, gdy wybieramy się na bal, na którym nadmiernie elegancka, typowo wieczorowa sukienka nie będzie odpowiednia. Wśród tych wielu propozycji, która mamy w sklepach odzieżowych sukienka koktajlowa typu bombka jest najlepszym wyborem. Jest ona dziewczęca i sprawdzi się na sylwetce w kształcie kielicha, a wiec odwrócony trójkąt.